Recenze

Metro 2033

17. března 2017 v 9:26 | Kory
Dmitry GlukhovskyVýsledek obrázku pro Metro moscow

Dnes jsem po dlouhé době zase dočetla knihu. Vlastně i v rekordním čase, trvalo mi to jen čtyři dny. Dřív jsem teda četla mnohem rychleji, lehkou knížku jsem měla přečtenou třeba za den nebo dva, těžší za pět dní. A teď mi i normálně jednoduchá YA kniha trvá týden.
A Murakami čtrnáct dní. No, to je jedno, jdu k tématu - kniha Metro 2033. Rozhodla jsem se, navzdory své tradici zlých a ne moc profi recenzí, napsat takový trochu hlubší rozbor této knihy. Asi sem nebudu psát nějaký moc velký popis děje, to mi přijde vždycky u všech recenzí na blogách absolutně zbytečné, takže kdo neví a chce vědět, o čem to je, přečtěte si to třeba TADY.

Selekce a Elita aneb kniha, která vás zaručeně uhrane.

23. září 2016 v 12:13 | Kory
Všichni to znaj, America, velice sexózní chudá zpěvačka se dostane do úžasné soutěže o prince.

Četla jsem dost recenzí na všech možnejch knižních blozích, blogspotech, na knižní databázi i jsem viděla pár recenzí od knižních youtuberů. Všichni to vychvalujou do nebeských výšin. Buď to, a nebo ji hodnotí "America mě trochu štvala, ale jinak to bylo zábavné a super.."
Okay, zábavný to bylo. Teda... Selekce byla zábavná. Elita už mě nudila tak, že jsem jí ani nedočetla. Ale to nebyl ten hlavní problém.

Recenze posledních dob

21. března 2016 v 9:23 | Kory
Nu, poslední dobou jsem přečetla nebo shlédla pár děl, které ve mně zanechaly dojem. Nejen pro svou upomínku, až si to budu číst třeba ve stáří, si své dojmy napíšu sem, a jen doufám že ten článek posléze nesmažu.
Takže.


Chudák Prázdné místo

9. září 2015 v 22:13 | Kory
Kniha prázdné místo od J.K. Rowlingové je pohozená, odsuzovaná, údajně nudná... aspoň takhle to vypadá ve většině recenzí.
Je to hodně dobrá kniha, aspoň podle mě, a s lidmi, co o ní tvrdí špatnosti, nesouhlasím.
Je to kniha, ve které jako by téměř všichni lidé byli Dursleyovi. Na to, že to mělo být údajně realistické, tak mi někteří lidé připadali dost nadsazení... tedy, aspoň doufám, že v Anglii takoví lidé doopravdy neexistují.
Bylo to depresivní, vtipné, čtivé a zábavné. Nevím, co na tom bylo tak skvělého, ale něco ano.
Něco. Minimálně Stuart Wall, magor, který je opravdu šíleně super a díky němu je tato kniha jednou z mých oblíbených.
Je to tak. Konec je strašlivý. Tomu věřte. Ale jinak je to skvělé, ikdyž většinu lidí budete pravděpodobně nenávidět.

S.W.

Sirotčinec slečny Peregrinové

19. května 2015 v 21:30 | Kory
Četla jsem to.. před několika měsíci, a teď jsem si vzpomněla, jaké jsem z toho měla rozpruplné pocity, takže o tom napíšu.
Okolo mě o tom dost lidí básnilo, takže jsem si řekla, že si to přečtu. Nejlepší, a zároveň to, co člověka první zaujme, jsou ty divný fotky. A... já si to taky tak nějak představovala... podle nich.
To je asi můj problém s jakoukoli knihou- předem si představuju, jaký to bude, a pak mě celkem dost vyvede z míry, když se to pak odvíjí úplně jinak. Tuhle knihu jsem si představovala... strašidelně, nebo hodně depresivně.

Ze začátku taková možná i byla. Teda, hlavní hrdina mě zaskočil, přišlo mi, že se do tohoto typu knihy nějak nehodí, ale ok. Když byl sirotčinec jen na fotkách, a všechno bylo hustě tajemné, budova byla zbořená... bylo to super. Ale já nesnáším, když se vše ukáže. Když se děsivé kroky ve tmě přiblíží a vynoří se cokoli, stejně to přestane být TAK strašidelný.
V momentě, kdy se z děsivých dětí na fotkách stali přívětiví kamarádi, kteří musí utíkat před zlými monstry, mě to vážně přestalo zajímat. Dočetla jsem to, ale už ne jako originální děsivou knihu, ale jako obyčejný trochu fantasy román pro děti.

Ach jo... Potřebuju nějaký knižní horory. Vážně si nepamatuju, že bych se nějakýho za už docela dlouhou dobu bála, a zároveň mě nenudilo ho číst.

Nenávidím Aljašku (subjektivní a ohavná recenze se spoilery)

13. dubna 2015 v 21:10 | kory
Je to ode mě velice trapné, psát takový nenávistný a ohavný článek. Ještě k tomu na tak ohrané téma, o kterém píše každý, kdo píše nějaké knižní recenze. Ale myslím si to. Vše, co sem napíšu, si opravdu myslím. Nebo to možná přeženu. To ještě nevím.
Každopádně, hodlám napsat vysoce kritický článek na tuto knihu: Hledání Aljašky od Johna Greena.
 
 

Reklama