Proč bych se nenechala tetovat

8. března 2018 v 12:10 | Kory |  Kecy
Haha, zase další článek ze kterého budu působit jak největší slušňák. No co už.
Takže, proč nechápu lidi, kteří se nechávají potetovat?
Je to takhle: Nevěřím si na to dost. A neumím se vžít do toho, že si někdo tak moc věří. A teď nemyslím sebedůvěru v tom, že si myslím že má inteligence či vzhled jsou dostatečné, ale sebedůvěru ve stálost svého momentálního názoru.


Z lidí, co si něco dají vytetovat, mám pocit takové skoro až naivity - že to, co si na sebe dají, budou milovat až nadosmrti. Já sama sobě prostě nevěřím. To, co se mi líbilo v šestnácti je dost odlišné od toho, co se mi líbí teď, a tak předpokládám, že to, co se mi bude líbit v pětadvaceti bude taki úplně jiné. Natož ještě později. Jak, sakra jak si někdo může myslet, že to heslo, úryvek z písně nebo obrázek bude pro ně stejně důležitý a přijatelný i po desítkách let? Když si koupím nějaký kus oblečení, který se mi hrozně líbí, a ta samá věc o tři měsíce později visí nenošená ve skříni, když se mi oposlouchá písnička klidně za týden, jak bych mohla tak moc věřit, že si vyberu takovou věc, která nikdy neomrzí? Nemyslete si ale, že jsem nějaká hrozně nestálá, mám své srdcovky, které se mi líbí hodně dlouhou dobu... ale pořád, nikdy tu není ta jistota, že se mi to líbit nepřestane. I fakt hezkej obrázek, na kterej se koukáš furt, prostě začne být otravnej.

dotwork hand poke tattoos (17)

Některý návrhy na tetování, zvlášť v poslední době co vídám, jak jsou moderní takový ty jednoduchý, až skoro dětský kresby, se mi docela i líbí, ale vždycky když si vybavím tu trvalost, úplně mě to vyděsí. Vždycky to jsou věci, který bych si vytetovala na čtrnáct dní, a konec. Kdyby to bylo jako barva na vlasy, že to postupně "odroste."

Někteří to řeší tím natetovat si něco neutrálního, nějakou tu minimalistickou čárku nebo tečku. A to už asi vůbec nechápu. (Samozřejmě nějaký růže, draky atd. o tom vůbec nemluvě, mám pocit, že to si prostě nikdo soudnej nevytetuje ani kdyby hrom bil.)

Když o tom tak přemýšlím, možná mi na tom nejvíc vadí ta trvalost. Že je to něco, co už nejde zvrátit. Něco jako nesmrtelnost, vždycky když se někdo zeptá, jestli bych chtěla být nesmrtelná, (tzn. opravdu nesmrtelná, kdybych nemohla zemřít ani pomocí vraždy či sebevraždy), odpověď je jasné ne. Představa věčnosti je pro mě docela noční můrou.

No a pak, když jedno přestane být tak důležitý, tak si asi musej natetovat další, aby to trochu zmírnilo tu vypovídající hodnotu jediného tetování.

No, prostě... není to nic pro mě. Ukrajinci v tomhle jdou mimo mě. Ale nevadí. Já jim to přeju.

A kdyby to náhodou četl někdo s tetováním nebo bez tetování ale s jinými pocity, tak mi plz dejte vědět jak to je ve skutečnosti či jak to vnímá druhá strana... nebo tak.
 


Komentáře

1 elis elis | 10. května 2018 v 7:01 | Reagovat

Dobrý článek :) těm kteří přemýšlí o tetování doporučuji přečíst tento článek https://www.modadnes.cz/tetovani-nesmyvatelne-omalovanky/

2 sakay sakay | Web | 31. května 2018 v 12:15 | Reagovat

zajímavý článek. :) mně se tetování líbí moc a právě i ta "věčnost", kterou přináší. sama mám menší tetování na ruce. ale je pravda, že větší tetování se mi líbí zase jen na mužích a na ženách ne.. záleží na motivech, samozřejmě :) třeba jestli znáš Marziu z YT (přítelkyně PewDiePie), tak ta má nádherný tetování po obou rukách :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama