Poprvé roku 2018

25. února 2018 v 22:20 | Kory |  "Deník"
Hahah, nějak tu na to kašlu. Ne, že by to teda někoho mimo mě zajímalo. Možná ještě Anu. Ale ta to stejně nečte. Tak třeba ještě the Trnovany brothers. Ti jsou hodní.
Každopádně, vzhledem k mé neschopnosti si vést nějaké záznamy o tom, co se děje, pravidelně, a vzhledem k tomu, kolik se toho děje, co bych nechtěla zapomenout, musím si to zapsat zpětně teď. Chci,chci, hej.
Inu.

V lednu jsme lezli na komín. To byl splněný sen číslo jedna. Sice jsme nevylezli nahoru, ale už to, že jsme na něj lezli, byl velký pokrok. Ono se to sice nezdá, já si myslela, že vylézt na komín bude pohodička, no ale když stojíte pod tím, už se na to koukáte jinak. Začly se mi fakt klepat končetiny (nehledě na to, že byla noc a tma) a fakt jsem si myslela, že to nedám a nevylezu ani na druhou příčku, no nakonec jsem vylezla tak do čtvrtiny až třetiny, což byl běžný výkon většiny z nás, protože jsme na to měli jen chvilku. Dobrá zpráva je, že se tam možná budem moct vrátit v létě a dokázat to, co jsme v zimě v noci nedali.


Potom jsem byla několikrát urbexovat. Prošla jsem poprvý sama dvěma tunelama na kolejích na Moldavu a přešla jsem železniční most. To bylo fakt děsivý, tam ty prkna byly úplně ztrouchnivělý a asi 15 minut jsem tam jen stála, klepala se a přemýšlela, jestli mi to fakt stojí za to a jak to mám teda udělat, než jsem se konečně odhodlala přejít po železných plátech uprostřed. No ale taky to byl můj sen tak jsem měla radost že to mám splněný.
Urbex na Moldavě byl hezkej, těch domů vybouraných je tam vážně hodně, a ještě jsem se seznámila s paní od hospody U bizona, co mi vylévala srdce jak je to všechno hrůza, ten Babiš a že není sníh a tak dál. Jo a vylezla jsem částečně na takovej vysílač, to bylo úplně spontánní, a taky vlastně takovej splněnej sen, ale nic úžasného.


S roverama jsme byli běžkovat, to bylo fajne, a byla výprava - 4 králové. Dva víkendy jsem seděla na volbách, kde u nás v okrsku vyhrál Drahoš a všude jinde Zeman. Vypravila jsem se z Ústí do Teplic přes Střížovický vrch a Střížovice a Český újezd, nakonec jsem ale došla jen do Úžína, odkud jsem jela busem. S Martinem jsme chodili na různý bahnový vycházky, a viděla jsem poprvý Kaufland zezádu. Bylo depresso období s teplýma odpolednama, co vypadaly jako léto, ale byl leden. Slavili jsme babičky narozeniny, kdyby ještě žila. Začlo mě bavit kreslení pastelkama. A s Anou jsme mixovaly hudbu.

Na začátku února jsme jely na Alt+J koncert. To bylo fajn. Nebylo to tak euforizující, jak bych možná čekala, nicméně nejsem nijak zklamaná. Byly tam dobré vizuální efekty, sympatický portugalec, určitě gayský pár, žluté schody, velké výtahy a velké davy lidí. A objevila jsem, či snad znovuobjevila píseň Dissolve me.


Předtím byla výprava do Děčína a FIlip B, jenž prohlásil, že "tak negativního člověka jako jsem já ještě neviděl." A když jsem se mu za facebookové "napadení" omlouvala, řekl "To už je pozdě." A rozčiloval se že jsme nepozdravili. Byl to zkrátka velké péro (od ptáka.) A měli tam příběh, jak František rakev složil. A nesmíte odporovat Lence. Ale to všechno jsou jen inside joky, za které se spíše omlouvám.
No a zuřivě jsme trénovaly na předtančení na ples. To byla zábava. A o jednom víkendu jsme byly s Anou a s Kukynou a s ňákou Lovosičačkou vyprovodit světlušky a pak jsme s Anou dělaly hudbu na předtančení a pak jsme znova trénovali.

A vzhledem k tomu že bylo zkouškový tak jsem musela samozřejmě dělat zkoušky a klauzury a tak všechno, ale je to dobrý, chybí mi jen tři věci co si dodělám snadno. Klauzury jsem dala, což je to hlavní.

A pak byl konečně ples. Skautskej, ne nějakej shnilej maturitní. Není to ale myšleno jako nějakej ples vidláků v pohorkách nebo tak, prostě přiměřeně normální ples, akorát lepší. No. Bylo to skvělé. Ta příprava, průběh i úklid po tom. Neměla jsem z toho tak dobrý pocit, ale už mám. Díky tomuto plesu jsem se poprvé dobře naučila celou taneční sestavu, zkusila jsem si, jaké to je hrát na elektrickou kytaru a zpívat do mikrofonu (o kvalitě raděj nemluvme...ale i tak), zkusila jsem si čepovat pivo a kofolu, vybírat prachy, bejt taková ta asistentka co losuje z klobouku, bejt asi tak na pět minut v podstatě DJ, zjistlia jsem, že jsem schopna vymyslet použitelné bubliny do fotokoutku, které pak lidi normálně použvali... A hlavně to byla celé v začátku moje iniciativa a můj nápad. Což je dobrej pocit. Protože na to máme dobrý ohlasy. Pak se do toho obuli samozřejmě mnohem kompetentnější a zdatnější lidi, co toho udělali mnohem víc než já, ale i tak.


Pak začla zase normální škola, poprvý jsem prošla uličkou "U chemičky"... jinak nic moc zvláštního, jen jednou sledování krasobruslení a pak livestream s Anou.
V pátek Křítkův maturák. Letní cesta do Mostu, zima až bolest v Mostě, bezdomovci (cikáni nám hodili tři koruny) a červený USA dort v Centralu, objednávka pizzy a komplikace kolem toho, lezení do zakázaných prostor (klubovna 221, třetí patro), stalkování pohlednějších boyů (Voillta, Kyrilloid, Masochista, Kylo Ren, ...), diskotéka v malém sále (jsme mafiáni), shipování Křítka s Veverčákem,... byla to zajímavá, divná a dobrá atmosféra.V sobotu jsme šli s M. odpoledne na vejlet. Jeli jsme do Žimu a odtud téměř přímou čarou zpět. Bylo to krásný, slunce, a jak byl ten mráz, dalo se jít přes pole, kde bychom normálně zapadli po kolena do bahna. A dnes. Dnes jsem to dopsala. Je to zmatené, ale komu by to vadilo. Jdu spát, dobrou noc...
 


Komentáře

1 Hrobárka Hrobárka | Web | 26. února 2018 v 1:56 | Reagovat

Z komína musí byť úžasný výhľad. Držím palce aby si ho v lete zdolala ;)

2 kory kory | Web | 27. února 2018 v 11:03 | Reagovat

[1]: Ach, ani nevíš jakou mám radost že se tu zase někdo objevil, po takové době. Díky. Ale výhled moc nebyl, byla tma xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama