Správná fanfikce na Eruri

17. října 2017 v 13:45 | Kory |  Kecy
Všichni, kdo se v této oblasti orientují, zajisté ví, že mluvím o shipu Erwin x Levi z velmi známého anime Shingeki no kyojin. Kdo se v této oblasti neorientuje, zřejmě bude mimo. Nevadí.
Ještě jsem nečetla o Levim a Erwinovi žádnou opravdu dobrou fanfikci. Nebudu ani (zatím) žádnou psát, aby bylo jasno, jen bych tu chtěla vyjádřit své představy ohledně této potenciální povídky a své frustrace z toho, že jsem zatím na žádnou podobnou nenarazila.
Ani nemluvím o českých povídkách, to nestojí za řeč, o tom vypovídají, myslím, dostatečně tyto screenshoty:

Takže mluvím převážně o fanfikcích v angličtině. A tyto fanfikce (stejně jako většina fanfikcí na podobné vztahy mezi dvěma muži) obvykle začínají, končí... zkrátka se celé motají kolem sexu. Vždycky nakonec skončí v posteli. (A s fanarty je to dost stejný.)
Já nevím, ale já většinou nemám zájem o erotickou povídku, když čtu literaturu tohoto typu. Fakt ne. Ne že by mi to přímo vadilo, občas mě to svým způsobem baví (třeba když sado-maso /trochu/), ale rozhodně to není to, kvůli čemu bych ony povídky četla. Není to porno. A mělo by to mít příběh. A to realistickej.

Útok titánů se odehrává v alternativním vesmíru, kterej ale docela připomíná nějakou středověkou společnost. A v podobný společnosti a k tomu v armádě by nějaký gay páry byly neakceptovatelný. Kdyby tam Erwin s Levim vyrukovali s tím, že se jdou brát, tak by to asi nedopadlo. I kdyby jen někdo zjistil, že spolu něco mají, přinejlepším by je oba vyhodili, zatkli, ne - li něco horšího.
Společnost je podle mého v SnK světě nastavená tak, že je homosexualita braná jako nemoc, úchylka a něco, o čem se nemluví. Erwin a Levi jsou do sebe zamilovaní, ale snaží se si vsugerovat, že to není pravda. Děsí se toho, že by ten druhý zjistil, co cítí. Děsí se toho, že by to kdokoli zjistil. Opovrhují sami sebou za to, že se jim děje něco takového, že jsou poškození, špatní.

Možná se pak po dlouhé době, kdy jeden z nich (nevím který) dojde k názoru, že je lepší riskovat práci i život než prožít celý zbytek života s pocitem, že nic nepodnikl k tomu, aby mohl být šťastný, dají dohromady. Nejspíš po nějaký krizi, Erwinově ruce nebo tak něco. Dají se dohromady, což však neznamená, že to budou všichni v okolí vědět. Bude to tajný zakázaný vztah, o kterém nebude vědět ani Hanji (maximálně něco tušit) a už vůbec ne všichni, kdo je znají. Bude to psychicky náročný a vypjatý.

Existuje nějaká taková fanfikce? Pokud ano, prosím, dejte mi někdo vědět. Fakt to potřebuju.
Díky.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama