Abeceda idolců

4. dubna 2017 v 12:29 | Kory |  Kecy
Už dlouho jsem měla v plánu si sepsat nějaký seznam všech postav z knih, filmů a seriálů, co se pro mě staly významnými. Tak jsem to konečně zkusila, a... je jich fakt HODNĚ.
Přemýšlela jsem, jak je filtrovat, od jaké míry nadšenosti z nich je sem mám psát... a nakonec je to takhle: všichni v seznamu jsou kluci a je to od mých asi tak třinácti let až doteď.
A jsou tu všichni - od těch, co jsem žrala dlouhý měsíce až po ty, co byli jenom záchranou, kterou jsem použila, abych měla např. motivaci dočíst nějakou knihu - většinou jsem si vsugerovala, že je mám ráda, aby na té knize byla alespoň něco zajímavého. Výsledkem bylo, že jsem je někdy potom dokonce začala mít opravdu ráda. Jedno mají ale všichni společné
- do všech jsem se, alespoň na chvíli, nějakým způsobem vžila.
A tady je jejich dlouhý abecední seznam spolu s poznámkami. Nepodařilo se mi najít síraka jen na písmena C,I,Q,U a Z, jinak na všechny.
Na konci je ještě speciální kategorie - týpci, nebo možná i nějaký holky, který jsem měla fakt ráda, fascinovali mě, bavilo mě o nich číst, občas jsou dokonce objektivně i subjektivně lepší než ti síráci, ale prostě jsem se do nich nevžila tím správným způsobem, takže v seznamu zařazeni nejsou.Obrázky jsou u všech typů, u kterých je můj obdiv alespoň částečně založen na obrazovém vjemu, a jsou zle a neozdrojovaně staženy z neznámých stránek, za což se velice omlouvám, což mě ale vůbec neospravedlňuje.

A

Alec Lightwood (Mortal instruments, kniha a film) - To je spíš případ, kdy jsem si tam musela někoho vytáhnout. Byl to gay, takovej nevrlej a moc se s nima nebavil. Myslím, že i v seriálu je docela dobrej.

Výsledek obrázku pro alec lightwood

Alex Rider (Alex Rider) - Docela debil, moc velkej hrdina, nepravděpodobnej, ale občas ho chytli a byl i zajímavej.

Anatolij (Stalker od Larse Keplera) - Naprosto bezvýznamná postava Rusáka z nějakého bordelu, která mi bůhvíproč (no dobře, ne bůhvíproč - byl to mladík, asi jedinej tam, a ještě ruskej) utkvěla v paměti, a od té doby mám to jméno ráda.


Andrej (Vango) - Rus, nedůležitá postava, ale mnohem zajímavější než hlavní postava Vango. Vydírají ho.

Arthur Penhaligon (Klíče od Království) - Kluk, co je nejdřív hrozně normální, ale pak se stane hrozně krutým králem v Domě. Fascinovala mě ta proměna.

Arthur Rimbaud (Úplné zatmění) - Hrál ho mladý Leonardo DiCaprio, což už mluví za hodně, ale mám ráda celkově tu osobnost.Arťom (Metro 2033) - Nejdřív se mi jméno Arťom nelíbilo, a jeho jsem měla ráda, nicméně spíš takovým ne nějak nadšeným způsobem. Zpětně ho ale naposto žeru a je to má minimálně dvoutýdenní obsese.


B

Basil (Dorian Gray) - Starej, fakt ne moc hezkej, ale... určitě byl zamilovanej do Doriana Graye, určitě... chudák...

Výsledek obrázku pro dorian gray basil

Ben (Skautský průvodce zombie apokalypsou) - Trvalo mi dlouho, než mi došlo, že jednou z věcí, proč se mi líbí ten film, je to, že se mi líbí i tenhle kluk (normálně by se mi nelíbil, vypadá moc jako takovej ten namyšlenej senil, a i se tak vlastně chová... víceméně... ale v těch filmech a tak to těm týpkům většinou odpouštím, když se s nima nemusím bavit xD), a v kombinaci s tím, že jsem si pak připadala jako hustý lovec zombíků...

http://cdn-static.denofgeek.com/sites/denofgeek/files/2015/10/image_2.jpg

D

d´Artagnan (z filmu Tři mušketýři, 2011) - Asi nejdávnější idolec, ze zpětného pohledu je to hrůza, malej Logan Lerman s dlouhejma vlasama, vypadal jak holka. Normálně Logana Lermana ráda nemám, spíš mi pije krev, a v tý době jsem vůbec neřešila jméno herce, takže když mi nedávno došlo, že je to jedna a ta samá osoba, byl to docela šok.

Výsledek obrázku pro logan lerman three musketeers

Davos Mořský (Hra o trůny) - Byl to takovej... hrozně čestnej týpek, a ikdyž byl starej, nějakým způsobem zapadá i sem. (Nemyslím toho v seriálu. Ten je už zas moc starej.)

Dorian Gray (Dorian Gray) - Hrál ho Ben Barnes. A ten je prostě sexózní. V knize mě tento charakter nijak extrémně nezaujal.

E

Edmure Tully (Hra o trůny) - Týpek, co ho chtěli Lannisterové pověsit a tak. Krátká obsese, ale docela silná, taky už je ale na můj vkus celkem starej.

http://www.aveleyman.com/Gallery/ActorsM/tve61069-2478-20160612-0.jpg

Erwin Smith (Shingeki no Kyojin) - Commander Smith je má obsese, která se stále vrací. Velice se těším na druhou sérii SnK, kde, jak doufám, bude Erwin nějaký zdecimovaný a nebudou mu příliš vděčni za jeho činnost, a mě zajímají okolnosti, jak to vzniklo, protože jsem líná číst mangu.

Eustác (Narnie - Plavba jitřního poutníka) - Nesmyslnej debilní typ, kterýho objektivně musej všichni nesnášet, já jsem si ale, pokud se dobře pamatuju, prostě z důvodu nedostatku zajímavých postav, nějak vsugerovala, že je dobrej. Moc si na to nepamatuju. (Kniha, film jsem neviděla.)

F

Frodo Pytlík (Pán prstenů) - Jako, je to hobit... což docela odporuje mé představě o sírákovi... ale má síla sugesce je tak silná, že jsem ho dokázala mít ráda, až tak ráda, že se to otisklo do atmosféry mého tehdejšího života. Ovšem bylo by to divné, kdybych měla nejraději hlavní postavu, takže u písmena P můžete hledat další postavu z lotra.

G

Gally (Labyrint útěk) - Původně jsem o něm rozhodně neměla žádné valné mínění, ale postupně, jak jako jediný zbožně neadoroval všechno, co Thomas řekl nebo udělal, jsem ho, jaksi na protest, začala mít ráda, a pak to byla nakonec byla fakt asi jediná pro mě zajímavá postava z celé knihy, ne-li série.

Gary Barkowich (Dlouhý pochod) - Zas nějakej protivnej kretén co nadává hlavnímu hrdinovi.

Gideon Graves (Scott Pilgrim) - Celej Scott Pilgrim je zoufale nudnej, vůbec mi to nešlo číst, a jediný, co bylo dobrý, ale jakože fakt dobrý, byl tenhle sexózní týpek. Byl zlej.

Výsledek obrázku pro gideon graves

H

Havranpéro (Osada Havranů) - Vyskytuje se teda v celé trilogii těchto prastarých českých filmů o pravěku, a správně se takhle samozřejmě nejmenuje. Je malej a jedan holka ze třídy vypadá skoro jako on, ale to neznamená, že není sexózní a v tomto konkrétním filmu dokonce velký sírák.


Haymitch Abernathy (Hunger Games - Catching Fire) - Nějak tam chlastal a pak si pouštěli jeho hry, a já došla k názoru, (na chvíli), že je to vlastně docela borec. Pak mě to ňák přešlo, ale jako, je fajn.

Huckleberry Finn (Dobrodružství Huckleberryho Finna) - Už moc nevím, jestli to byl idolec tohoto typu, ale je možné, že ano. Každopádně dobrej byl. K němu mám tu poznámku, že naše staré vydání této knihy obsahuje geniální fráze typu "Pomoc! Kouše mě do týla!" (Had), a když jsem nahlížela do novějších vydání, nalezla jsem tam jen stupidní "kouše mě do krku", což, jak musí každý uznat, rozhodně nemá ten šarm.

J

Jan Nachtigall (Budoucnost, Dmitry Glukhovsky) - Vlastně nesympatický, až občas zlý chlap. Ale rozhodně byl zajímavej. Reálnej. Nedokonalej. Vsugerovala jsem si toho o něm hodně. Ale byl dobrej.

Jean Kirstein (Shingeki no Kyojin) - Nejreálnější postava z celého anime a možná ze všech anime, co jsem kdy viděla. Taky vlastně od pohledu frajírek, který by mi v životě něbyl sympatický, ale tady, když už se mi omrzel Levi a Erwin, byl taková hodně hodně dobrá doplňující postava. Akorát nemusel balit Mikasu.

Jeesse de Silva (série Mediátor od Meg Cabot) - Duch. Děs běs. Ale asi jsem si ho představovala sexózního.

Jon Snow (Hra o trůny) - Typický idolec všech, měla jsem ho ráda jan chvíli a později už jen chvílemi. Ale jinak je fakt na mě trochu moc zbožňovanej.


Jonáš Thackeray (Příšerné příběhy z černé lodi) - Chachá, další duch! XD Mrtvej námořník, mladej a tak. Vypráví jim tam nějaký příběhy, ale je jakože fakt dobrej, seriózně.

Julian Sorel (Červený a černý) - Pohledný, čte, otec a bratři ho mlátí a nakonec ho popraví. Dokonalý scénář, až na ty milostný románky mezi tím, a taky na to, že to objektivně byl docela debil.

Junior Rennie (Pod kupolí, seriál) - Křítek o něm tvrdí, že to je největší hnusák všech dob, ale myslím, že zrovna u něj to fakt není pravda, doopravdy mu to sekne. A to, že ho moc lidi nemaj rádi, z něj přesně dělá typa, co patří sem.

Juraj Šuhaj (Nikola Šuhaj loupežník) - Můj pradávný dlouhotrvající idol, na kterého jsem hrdá, protože jsem si poměrně jistá, že nikoho jiného nezajímá, nebo pokud ano, bude to hodně velká výjimka. Je to bratr Nikoly Šuhaje, kterého zabili spolu s ním, ale já si po přečtení knihy vytvořila ve své hlavě promyšlenou fanfikci, jak se mu ve skutečnosti podařilo uniknout a následně jsem rozvíjela různé možnosti pokračování jeho příběhu. Sírákem se stal na základě věty: "...jenom čtrnáctiletý Jura se s nimi rval. Třikrát ho srazili na zem, dvakrát vstal..." (četníci, nebo někdo takovej.)

Jurek Walter (Stalker, Písečný muž)
Docela starý sériový vrah, který má ale dobré jméno a celkově je docela sympatický. Má špatný osud. Ve skutečnosti se jmenuje Roman Levanov nebo tak nějak, a je Rus, ikdyž se vydával za Poláka.

Jurij Perežnik - Reálný ukrajinec, kterého jsem potkala v autobuse do Užhorodu, ale sem patří proto, že jsem si ho v hlavě zidealizovala a vymýšlela si jeho story, jak musí jít bojovat na Krym, aby uživil svoji chudou rodinu. (V podstatě, ale ten příběh měl taky asi různý varianty.)

K

Kurou Amano (Mirai Nikki) - Otec Yukiho, dlouhovlasý, blbý a zadlužený. Seriózně nikdo ho nemá rád, a ani já bych ho mít ráda neměla, ale jemu to fakt sekne... a... prostě, nevím, možná se fakt jen snažím bejt zajímavá, ale když se na to dívám z druhého úhlu pohledu... prostě, má dluhy a všichni jím opovrhují (protože je to debil, ale to on neví, no), nikdo ho nemá rád... je to prostě sírák.Kylo Ren (Star wars 7) - Hodně lidí říká, že je hnusnej, ale na tumblru je na něj miliony fanartů (což se hodí). Je vzteklej, jako já, takže jsem se v něm dokonce našla. Vypadá, že se každou chvíli rozbrečí, je na to spoustu super povídek a fanartů. Je úplně zmanipulovanej a tak.

L

Leo Blue (Tobiáš Lolness) - Zloun, mladej a mnohem zajímavější než Tobiáš. Je rasistickej, ale nakonec se obrátí.


Levi Ackerman (Shingeki no Kyojin) - Ze začátku to byla má nejoblíbenější postatva, pak mi však začal připadat už... moc mainstream, nevím. Sírák je to převážně kvůli scéně z ovy, kde mu Mike Zacharius drží hlavu v louži a on má spoutané ruce.


Ludvík XVI (fim Marie Antoinetta) - Rozhodně mi nepřišel nijak sexózní, ale byl to takovej chudák, že jsem ho tam měla skoro ráda, až tolik, že ho dám sem.

Výsledek obrázku pro louis XVI movie Marie Antoinetta

M

Matsuda Touta (Death note) - Povahou téměř antisírák, ale je pohledný a scény, kde mu všichni dávají podřadné úkoly, říkají mu, aby mlčel, a to, jak se sám rozhodne a jde do tý zlý firmy, kde ho málem zabijou, ho řadí do téhle kategorie, ikdyž těch zajímavých scén mohlo být teda víc... (A taky jsem tam chtěla mít někoho ráda, Light ani L mě, navzdory očekávání, příliš nezaujali.)

Výsledek obrázku pro matsuda touta


Murtagh (Eragon) - Jediná alespoň potenciálně zajímavá postava v této nudné knize. Eragon by sice mohl být sírák teoreticky, nicméně při čtení této knihy jsem si přes veškerou snahu nedokázala vsugerovat, že je dobrej.


Michelangelo (Kámen a bolest) - Neměl nos a zřejmě nebyl pohledný, ovšem snažila jsem se si ho tak představit, a taky byl prostě chudák a tak, aspoň ze začátku.

N

Neil McCormick (Mysterious skin)
Mladý Joseph Gordon Levitt a hraje teplého hošana který tam šoustá se zlými odpornými starci. To je na mě skoro moc, ale naštěstí ho tam i zmlátěj. Je to fakt sírák. (listopad 2017)Nicco Magnusson (SKAM) - Zlý, hajzl, vypadá jak nějakej debilní fotbalista... ale když se člověk podívá z druhý strany a představí si třeba, že je to trochu magor a vlastně za to nemůže, nebo si to prostě neuvědomil, anebo o tom prostě nepřemýšlet a jen ho nechat trpět... no nic.Nicholas Garrigan (Poslední skotský král) - James McAvoy je vcelku sexózní herec, a v tomhle filmu se mu zrovna dobře nevede, protože ho tam na konci zmlátěj, no hrůza. Je to skvělé.

Výsledek obrázku pro nicholas garrigan


Nils Amen (Tobiáš Lolness) - Druhý charakter z této knihy, který je mnohem zajímavější než hlavní postava (počkat, to jsou vlastně skoro všichni... ale myslím to tak, že prostě tam byl pro mě ten důležitej)... jeho otec ho nějak neměl rád, ale pak už to moc sírák nebyl, ale jako, byl docela dobrej.

O

Orson Krennic (Star wars rogue one) - Je fakt starej, ale na to, jak je starej, mu to fakt sekne. Je to rozhodně nejlepší postava z toho filmu.
Výsledek obrázku pro Orson Krennic

P

Patrick (Ten, kdo stojí v koutě, hlavně film, ale i kniha) - Dlouhovlasej, gay a zmlátí ho. Ideální. A tenkrát se mi líbil ten herec (Ezra Miller), fakt hrozně moc. Ne že by se mi už nelíbil, jen už ne tolik.

Výsledek obrázku pro patrick the perks of being a wallflower

Peregrin Bral (Pán prstenů) - Normálně mu říkají Pipin, ale to mi přišlo jaksi málo... elegantní. Taky je to hobit, ale tenkrát jsem se přes to prostě přenesla a byla to fakt dobrá pánprstenová atmosféra.


Peter McVries (Dlouhý pochod) - Takovej celekm vtipnej, sympatickej a měl jizvu.


Peter (Divergence) - Převážně v knize, ale poté trochu vsugerovaně i ve filmu (není nějak hezkej, jen... jak říkám, vsugerovaně... jinak vypadá jak nějaký nechuťáci ze základky) Je to asi hajzl, ale je zajímavej a nemá ho moc nikdo rád. S AV si ho dáme k obědu.

Výsledek obrázku pro Peter divergentPetronius (Quo vadis) - Měla jsem i k němu myslím občas sírácké pocity, ovšem jinak je to hlavně geniální Arbiter eleganciárum.


Phillipe Weis (Vyměřený čas) - Jeden z nejpodstatnějších lidí tohoto typu ever. Je to boháč a tak, to mě nezajímá, ale všechny dusí a říká "Výborně, to byl ale risk." Víceméně skoro všem přijde nechutnej, ale mě se líbil a stále je to ještě dobrý. Uznávám, je takovej mastnej a divnej, v tomhle filmu už i starej, ale to je jedno. A je zbabělý a tak.


(Pí a jeho život, převážně film) - Není zrovna obvyklé, že by se mi líbili hošani tohoto typu, a to jakože nejsem žádnej rasista, jen mě prostě vzhledově nepřitahují černoši, indové, arabové a tak. Ale jemu to celkem seklo, hlavně v tý nemocnici na konci, jak měl dlouhý vlasy.

R

Raymond Leon (Správce času) (Vyměřený čas) - Je to divnej ksicht, ten Cilian murphy, ovšem něco do sebe má. V období obsese filmem In time byl mou druhou postavou, kvůli které patří tento film mezi mé oblíbené.

Související obrázek


Rudolf Vrba (Utekl jsem z Osvětimi) - Už nevím, jestli jsem ho viděla jako síráka, nebo už to bylo prostě moc. Koncentrák už je prostě moc. Ale tenhle týpek byl rozhodně frajer.

S

Samuel Elánius (Stráže, stráže - Terry Pratchet) - Opilý, válí se v příkopu, ale není úplně nesexózní, jen zezačátku opovrhovanýá a pak drsný, a obojí je dobré, ale nemusel by tam nic mít s tou blbou tlustou starou ženskou.

Sangwoo (Killing stalking) - Sadista a únosce... nevím, jestli je to sírák, spíše jeho druh... Ale na Sangwoovi taky něco je. Rozhodně nechci, aby od něj Yoonbum utekl.

Výsledek obrázku pro sangwoo killing stalking

Satén (Hra o trůny) - Bývalý markytánec, teď je na Zdi, všemi opovrhovaný. Jenom Jon Snow ho ochraňuje, což znamená, že se nevyhnu myšlenkám na to, že by to nebyl špatný ship.

Servis (seriál Dva roky prázdnin) - Hodně starý a podřadný, ovšem legendární seriál, kde hraje spoustu docela sexózních dlouhovlasých hošanů. Servis je takovej zženštilej a má psa, ale chvíli, krátkou, byl myslím docela sírák, a možná i někteří další.

Výsledek obrázku pro dva roky prázdnin seriál

Severin Von Kusiemski (Venuše v kožichu) - Masochista, který se nechává bičovat a terorizovat od své přítelkyn Wandy. Je to strašně zajímavý, ikdyž to zní jen divně a úchylně, ale ta kniha a on celkově úplně změnily můj pohled na některé věci a stále mě nutí se zamýšlet. A beze všech dohadů je to sírák jak se sluší a patří... ikdyž... no, ne tak úplně, když to dělá dobrovolně... ach, jak říkám, je to plné paraoxů.

Stuart Wall (Prázdné místo) - Už nevím, proč jsem ho žrala, ale vím, že jsem ho žrala vážně hodně, což znamená, že si tu knihu musím přečíst brzy znovu.

T

Theon Greyjoy (Hra o trůny) - Ramsay si ho zotročil a tak. Je to úplně ideální sírák. V seriálu není příliš sexózní, ale ještě to jde.

V

Vilém (Máj) - Loupežník, co ho poté popraví, byl v jistém období velmi důležitý. Ve filmu se mi zdál sexózní též.

W

Wesley Rush (OTKA) - Nevěrohodný typ. Ale něco na něm bylo.

Winston Smith (1984) - Sice je celkem starej, ale co dělat, když ho tam zatknou a tak dál. Bohužel v knize to pak kazily různé okolnosti a už to neznělo tak dobře jako v tom úryvku z čítanky.

Y

Yoon Bum (Killing Stalking) - Stalkuje, je to gay a pak ho Sangwoo úplně mlátí atd. Dokonalé. Ještě k tomu byl předtím osamělý, byli na něj hnusní i na vojně atd.Yossarian (Hlava 22) - Byl to borec, který by spadal spíše do nesírákových lidí, kdyby tam pak obččas neplakal.

Tento seznam budu postupně doplňovat, pokud se objeví noví idolci, stejně tak jako když si vzpomenu na nějaké staré zapomenuté. A doufám, že přijdu i na jména na zbylá písmena.


Ostatní: Dany Smiřický, Holden Caulfield, Lucky Luke, Rychlý šípy, ... ... (to be continued, taky si na ně musím vzpomínat postupně)
 


Komentáře

1 Lotty Lytton Lotty Lytton | Web | 4. dubna 2017 v 12:43 | Reagovat

Shingeki jsem viděla hodně hodně dávno...ale nebyl náhodou Levi Rivaile? A ne Ackerman? (Nebo ho chudáčka přejmenovali?) :D

2 Kory Kory | 4. dubna 2017 v 12:46 | Reagovat

[1]: Hele, ono je to náročný... mi s kamarádkama furt nevíme, jak to je. Taky jsem dlouho nadávala na všechny, kdo mu říkali Levi Ackerman, protože prostě WTF?, ale pak jsem nějak zjistila, že Rivaille je údajně jen japonská obdoba jména Levi. Takže aktuálně jsem akorát zmatená a fakt nevím, jaký je jeho příjmení, protože pokaždý je napsaný jinak, a já ho sem napsala takhle v podstatě jen proto, aby se prostě nějak identifikoval.

3 Kory Kory | 4. dubna 2017 v 12:47 | Reagovat

[2]: fuj, fuj, My s kamarádkama, samozřejmě.

4 Lotty Lytton Lotty Lytton | Web | 4. dubna 2017 v 13:01 | Reagovat

[2]: Cože?? S tím se NIKDY nesmířím! Je to Levi Rivaile a basta :D :D :D

Ackerman je hnusný a fuj :D

5 sakay sakay | Web | 27. dubna 2017 v 16:17 | Reagovat

super článek, to jsem ještě nikde nečetla :D

Něco neznám, ale jinak docela souhlasím :) Vilém v Máji byl naprosto božskej prostě, to je jasný :D Taky se mi líbil Dorian Gray, Aleca jsem z Nástrojů smrti nejdřív moc ráda neměla, přišel mi vždycky takovej slabej..ale někdy ke konci série jsem si ho snad i oblíbila :D no a ten Rimbaud... zahrál to skvěle, byl to fakt dobrej film :) díky tomu si ty prokletý básníky pomatuju

6 Kory Kory | Web | 30. dubna 2017 v 22:48 | Reagovat

[5]: Dobrý výběr! To jsou ti základní! A díky za chválu..

7 Denda Denda | Web | 15. května 2017 v 19:41 | Reagovat

Levi je nejlepší :D. A Matsuda je hrozně kawaii (*O*)

8 sadbutfab sadbutfab | 21. května 2017 v 15:39 | Reagovat

ALEX RIDER NE, PROSÍÍÍÍÍÍÍM, NEEEEEEEEEEE! (nejsem zvyklá psát nevkusný komentáře, ale tahle situace to vyžadovala)

9 Kory Kory | Web | 2. června 2017 v 20:05 | Reagovat

[8]: ˙XDDD Asi úplně chápu, jak to myslíš. Je to typ knihy, ze který si jde hodně dobře dělat srandu, jak je to debilní a předvídatelný. Ale je to zábavný.

[7]: Jo, to je. Ale mohl tam bejt víc... rozvinutej. A Levi je už na mě moc mainstream... xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama