Co si o sobě mám myslet?

11. října 2016 v 22:27 | Kory |  Kecy
Nevím. Nevím kdo jsem, nevím jaká jsem, mám o sobě nějakou představu, kterou mi každou chvíli někdo zbortí ale já si ji stejně vždycky vybuduju znova. Ale jaká jsem? Nebo jak mě vidí ostatní? Netuším.


JSEM HEZKÁ? Jakože objektivně. Jasně že každej se někomu líbí a někomu ne, ale jsem typ, co se líbí nezávislému pozorovateli? Mám souměrné rysy, které se dají označit jako pohledné?
Pár klukům jsem se líbila a pořád líbím, líbím se taky svojí mámě. Ale když před kamarádkama řeknu, že jsem hnusná, moc neprostestují. (Tohle když někdo jinej řekne, většinou mu všichni začnou nadávat jak je blbej, když si o sobě tohle myslí, což je samozřejmě účelem toho prohlášení.) Kluci ve škole se mi vždycky jenom smáli. (Mimochodem ani nevím, jestli jsem byla šikanovaná nebo ne - teda jestli tomu, co mi říkali a dělali, se tak už dá říkat, nebo to bylo prostě normální.) Vždycky když jsem chtěla začít s někým v autobuse "flirtovat", ztroskotalo to na tom, že se ten člověk na mě ani nepodíval.

JSEM CHYTRÁ? Ve škole jsem jako fakt nejlepší, neučím se nebo maximálně před hodinou, a mám furt víceméně dobrý známky. (Ta škola není nic extra, a na základce to bylo dost stejný.) Občas se docela bavím s lidma, který jsou objektivně dost chytří, a ti tvrdí že asi jako jsem chytrá. Ale na druhou stranu, spoustu věcí mi dochází neskutečně pomalu nebo vůbec, mám pocit že už ani neumím počítat, vypadávají mi slova, která chci říct.

JSEM "DOBRÝ ČLOVĚK"? To je ještě náročnější. Chci si to o sobě myslet, ale dělám skutečně něco proto, aby tomu tak bylo?

JSEM ORIGINÁLNÍ? O tom přemýšlím často. Někdo o sobě tvrdí, že je prostě obyčejný člověk, někdo zase, že je výjimečný a rozhodně nikdy nejde s davem. Já bych si o sobě fakt moc ráda myslela, že jsem originální osobnost, která vyniká ve všech ohledech a tak dále, ale vlastně nevím, jestli ty ohledy jsou zas až tak výjimečné.
Jsem skaut, věřím v nějakýho Boha, hodně čtu knihy, ale nejsem v žádném "fandomu" ani ničem podobném, mám své vlastní fandomy ve kterých, tak tuším, budu sama, a tak se cítím vyjímečně. Kdo jinej taky žere Juraje Šuhaje, že?
Pak natáčím s přáteli videa a filmy, ale ne žádné youtuberské challenge a tak, ale filmy s příběhem, ať už je jakkoli opotřebovaný.
Chodím ráda do opuštěných domů, nedávno jsem zjistila že tuto aktivitu provozuje spoustu lidí a má název Urbex, což mě trochu sklamalo, ale tak co, no.
Nejsem hipster, nebarvím si vlasy, nenosím tatoo chooker nebo jak se to píše, nemaluju se, nekouřím, nepiju. Ale mám ráda párty. S přáteli.
Nesdílím na tumblru žádné rádoby deep fotky. Na instagramu mám jen jedno selfie, na kterém mi ale nejde vidět do obličeje, protože mám na sobě kápi. (Na druhou starnu ale mám facebook, instagram, tumblr a dokonce i twitter, kterej sice nepoužívám, ale i tak.) Nepíšu žádný básně, ale ráda je čtu, když jsou dobrý. Nemám ráda citáty. (Skoro žádný)

Strhávám s přáteli fašistické plakáty. Byla jsem na Ukrajině a ve Švédsku a chci jet do Sarajeva. Neláká mě USA ani Paříž.
Nemáme doma televizi, ani když jsem byla malá jsme jí neměli, takže mě minuly všechny minimaxy a kouzelný školky.
Chci vědět, co je za obzorem, kam letí ptáci nebo co já vím. Možná to znamená najít Boha, ale nejsem si úplně jistá. Každopádně je to jedna z nejdůležitějších věcí v mém životě. Asi smysl.
Už jsem strávila 24 hodin na stromě, střílela z pravý zbraně, horolezla, prolézala jeskyně a katakomby. Ty katakomby nelegálně. Brodila jsem se řekou tekoucí v tunelu pod městem. Spoustukrát spala pod širákem, ještě víckrát pod stanem.
Spala jsem na zřícenině, na skále, v jeskyni. V houpací síti.

Poslouchám podivnou směsici hudby od Vypsané fixy nebo Rammsteinů přes příšerný pop a rap v nightcoru, české skupiny typu Čechomor a Traband až po srbské zpěváky nebo písně, které se vyskytují na seznamu "nejotravnější písně ever".

Nevadí mi pondělky a netěším se na konec tejdne. Teda, ty pondělí mám trochu vsugerovaný, protože je mi ho líto, jak ho nikdo nemá rád. Ale zbytek týdne mi vždycky uteče hrozně rychle, takže jsem vždycky ráda, že je "teprve středa".
Vsugerovávám si, že jsem někdo jinej, většinou nějaký kluk, co mu zrovna je bídně.
Mým snem není být bohatá ani mít svatbu nebo rodinu. Neříkám, že nikdy nechci rodinu nebo by mi vadilo mít dost peněz, ale bojím se, že mě to ovládne. Taky se bojím dospělosti a věcí jako mít byt, auto.. a řešit takový kraviny, takže mám záložní variantu: Utéct do lesů. Možná je to jen chvilkový útěk od problémů, nebo taky další zoufalý pokus dojít za ten obzor.
Nejsem sarkastická. Nejsem moc drzá. Nejsem moc introverní. (No dobře, někdy možná jo. To je jedno.)

Tak nevim. Ne, sakra, já vážně netušim, jestli je vůbec něco z toho něčím výjimečný. Asi ne. Nebo se podceňuju.

Když jsem jisté osobě sdělila, že nevím, co si o sobě mám myslet, poradila mi, ať to neřeším. Ale ono to není tak jednoduchý.
Protože se nechci v duchu vyvyšovat nad ostatní a říkat si "O můj bože, ty jsou tak trapný že to ani nejde, to já jsem sto mil nad nimi..." a zároveň bych se asi neměla úplně schazovat a vsugerovávat si, jak jsem nudná, blbá a hnusná.
Chtěla bych o sobě mít tu představu realistickou.

Je to možný?


Nejlepší by, podle mý mámy, bylo si o sobě vůbec nic nemyslet ani neřešit co si kdo myslí a prostě jenom být. Je to pravda.
Ale to už... to už je jiná liga.
 


Anketa

Vadí vám v textu nepravidelné střídání spisovných a nespisovných slov?

Ano
Ne

Komentáře

1 Gunthos Gunthos | E-mail | 13. října 2016 v 10:31 | Reagovat

Mně přijdeš fajn.
Výjimečná/ý/é se píše s čárkou nad ypsilonem a s krátkym měkkym i. A vyjímka je správně "výjimka". Když jsem to kdysi zjistil, dost mě naštvalo, proč se to teda vyslovuje "vyjímka/ečný" a proč mi to hrome nikdo celý ty roky neřek :D
-
A stříháš dobré videa.
A píšeš dobré články, jako tenhle.

2 Kory Kory | Web | 13. října 2016 v 12:38 | Reagovat

[1]: Díky za upozornění a díky celkově :)

3 Victoria de DarkLuna Victoria de DarkLuna | Web | 16. listopadu 2016 v 21:06 | Reagovat

To znám tyto stavy

4 Baryn Baryn | Web | 20. listopadu 2016 v 20:06 | Reagovat

Před asi měsíce jsem psala podobný článek ... tedy pojatý rovnou tím stylem, že "Nikdo není originál a všichni jsme vlastně stejní .. a lidi by se dali zaškatulkovat do několika skupin, čímž nějaká divergence hasne." :D Asi to znělo dost pesimisticky, al ejá na tom nic špatného nevidím. Je dobré se odlišovat v něčem, trochu, nějakou drobnůstkou a blbůstkou, co nás dělá zajímavými ... aspoň pro někoho. Pro mě je zajímavé, že jsi skaut a věříš v Boha. Tedy ne ta kombinace, ta je asi častá, ale už jenom to, že tě skauti baví a že Bůh zajímá. Já ani u jednoho nevydržela.
Paříž mě taky neláká, Francii celkově nemusím, ale co se USA týče, hrozně ráda bych sjela s přítelem do Philadelphie ... jen tam, protože jsme hráli Dračí doupě z tohoto prostředí. :D A pak by mě zajímalo trochu Chicago, neboť jsem četla, že po Varšavě je to druhé město s největším množstvím Poláků. :D A navíc miluji ten muzikál - Chicago. :) Na druhou stranu ani Sarajevo mě moc neláká ... a vidíš, zase jsi pro mě něčím jiná a originální. :)

Tvůj článek se mi velmi líbí. Máš zajímavý styl psaní a baví mě to číst. :)

A děkuji za tvou návštěvu na mém blogu. :)

5 Kory Kory | Web | 20. listopadu 2016 v 22:20 | Reagovat

[4]: Chicago... a to USA... asi úplně chápu to, že se někam chceš podívat jen na základě toho, že jsi z toho prostředí něco hrála nebo tak. My vždycky vymyslíme nějakou hovadinu ve stylu že "Jsme na párty v Las vegas" nebo natočíme film "v Riu de Janeiru" a pak se tam chci podívat už jen kvůli legendárnosti tohoto zážitku.

6 Muchomůrka Muchomůrka | E-mail | Web | 22. listopadu 2016 v 15:39 | Reagovat

Sebekritická sebechvála? :D (líbí se mi Tvůj styl psaní)

Líbí se mi Tvoje nápady a přestože se už nestýkáme, myslím, že jsi furt stejně skvělá. A to je důležité. Nesnažit se být výjimečnou (já vždycky chtěla mít nějakou psychickou poruchu, abych se odlišila od ostatních), ale být sebou, protože výjimečná jsi, když jsi sama sebou a "na nic si nehraješ".

7 Kory Kory | Web | 23. listopadu 2016 v 8:03 | Reagovat

[6]: Díky díky! :)Ty jsi taky hustá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama