Nesnáším komunikaci s potencionálními fanoušky

13. ledna 2016 v 21:40 | Kory |  Kecy
Na blogu, wattpadu, youtubu a všude možně.
Je mi vcelku jasné, že bez toho nemůže fungovat člověk, který je známý, sledovaný a oblíbený. Ale jde mi to na nervy.


Když někdo čte moje články/příběhy/kouká na moje videa a líbí se mu to, mám radost, když napíše komentář nebo dá cosi jako "vote". Ale ksakru, když to ty lidi podají takhle, ve stylu "Tak jsem zase tady, doufám, že máte radost a budete hodně voutovat," zní to dost jako kdyby psali jen kvůli těm lidem, co je čtou. A to přece nedělají, ne? Že ne?
Stejně jako když jakýsi nejmenovaný youtuber řekne "Tak uvidím, kolik tady bude palečků nahoru, a podle toho se rozhodnu, jestli bude další díl."
Jasně, chápu že on chce být sledovanej, takže asi potřebuje vědět, co by bavilo jeho fanoušky, ale když to řekne takhle na rovinu tím způsobem, že to vyzní že natáčí vlastně jen kvůli likům...
Vzhledem k tomu, že na tenhle blog nikdo nechodí (až na nějaké občasné zbloudilé duchy nebo co já vím), tak tyhle věci vůbec řešit nemusím, žádné ankety typu "Jakých článků chcete víc?" ani nic podobného... a píšu prostě pro sebe, když mě něco štve nebo zaujme, a když si to přečte někdo další, je to prostě fajn bonus, nic víc.
Ale fascinují mě lidé, kteří (ať už tady, na wattpadu nebo kdekoli jinde) taky žádné čtenáře nemají, a přesto ke každé povídce píšou "Tak budu psát dál, pokud tady bude alespoň deset votes." Je pak celkem vtipný až smutný se podívat na to, že mají ve výsledku 1 a v další kapitole se vztekají: "Jsem na vás naštvaná. Vůbec nevoutujete."

Taky mi tahle komunikace vždycky zkazí dojem z příběhu. Čtu o něčem, je to třeba i docela dobrý a zajímavý, a potom najednou- "Takže, to byla další kapitola, to co Marcus objevil v truhle se dozvíte v další kapitole. Sledujte mě, vaše Anníček 03." A už to není zajímavej anonym co píše hustou povídku, ale pitomá holka co po mě něco chce.
Stejně jako do (většinou zahraničních) videí, různých krátkých filmů, sketchí, videoklipů nebo coverů musí na konec vždycky nacpat ten ending, kdy nějakej člověk, kterej byl předtím tajemnej a v kostýmu je najednou nudnej, brejlatej v nějakým trusným studiu a říká, ať hlavně nezapomenu dát follow a like. -___-

Mám pocit, že dneska už jsou lidi asi moc blbý na to, aby dokázali dát like nebo follow na něco, co se jim líbí sami od sebe, aniž by jim to musel někdo říkat. Neříkám, že se vymlouvám na to, že ke svým výtvorům nepíšu "dej like" a proto nemám liky, je to prostě hrůza a děs, proto je nemám, ale i kdyby mi to mělo pomoct k tomu ty odběratele a sledovatele získat, tak to neudělám. Nebo možná někdy jo. Pokud si někdy začnu myslet, že to pomůže...
 


Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 16. ledna 2016 v 17:17 | Reagovat

Huuuuu, ztratila jsem seeee, kudy tudy k bílé paní? Ale když už jsem tu, tak i jako zbloudilý duch se vyjádřím. U videí mě to vždycky štve "a klikněte na like a odběr" nechybí nikdy na konci a ještě pro jistotu milion otravných rámečků ve vidu s odkazem na odběr. Stejně to nikdy neudělám, odebírám fakt výjimečně, přestože "seriálů" na webu sleduju víc. Tam mě to štve. U povídek ale ne. Tam když začne nějaká autorka takhle, automaticky si ji zařadím "třináctka píšící o nadpřirozené romanci a rudnoucí u milostných scén" a nezájem.  Akorát u jedné povídky jsem to sem tam udělala, že jsem v následujícím článku připsala, ať si ji přečtou a hlavně se k ní vyjádří, protože mi ji posílala jiná autorka, zveřejňovala ji u mě a zatímco já viděla v návštěvnosti, že na ní lidi klikali, tak ona měla bez komentářů pocit, že to nikdo nečte, takže jsem chtěla odezvu pro ni. Ale nenutila jsem je tím stylem "komentujte a následujte a dávejte palce, jinak nic nepřibude a budete mě štvát" a teď už bych neudělala ani to, že bych zveřejňovala u sebe dílo někomu.

2 Fredy Kruger Fredy Kruger | 21. ledna 2016 v 22:41 | Reagovat

" Maž domů !  tu nejsi nic platen !!"

Džonn Pyndiourr je úplně zmaten !
... před chvilkou  zpitý  byl ve hostinci,
z něj vyhozen ! .... " Chodím-li po ulici,

... či ve své jsem jizbě už ??  ve světnici ??
Musím být doma !  poněvadž...
tu vidím můj zapnutý počítač !!"

Muž čumí napnutý  v  Youtube ....

" Jsemť  zvědav co z toho se vyklube !
vida ! snad, že jim nehrabe ??
Vidím tam dědka na bábě  !

( ?? ) ... teď  bába zas  usedá na dědkovi !
V Youtube  porno mne neosloví !
Okamžitě to zakliknu !!"

" Dědku !  kdos  bere nám za kliku ! "

... opilec klikajíc  stále jak mezek...
Tu vyběhl ze dveří ven... nahý  dědek !!

" Ty kliku pusť wole !!  nedrž ty !!"

... hoch před dveřmi  dostal pak do držky!!
řev :  " Mazej !!  či ještě chceš proplesknout ??"

Hochovi náhle se rozbřesklo !!
Již ví, kde je !... vidí též : "Tři strážnici,
v ulici  blízko  se flákající !
... to tak !  by vlekli mne na strážnici !"

... hoch přeběhl  šikmo přes silnici,
kulicha narazil  ku očím....
řvou strážníci  :  " Kdo ví, kam odbočil ???!"

Hoch přiběhl domů v noci,
vše vypráví matce  a otci !

3 Kory Kory | 26. ledna 2016 v 11:37 | Reagovat

[2]: Musím ocenit váš vyjímečný talent, mistře.

4 Aires Aires | Web | 19. února 2016 v 19:24 | Reagovat

Souhlasím s tebou :) Každý je sice rád za čtenáře a komentář, ale leze mi na nervy, když mě blogger přímo takhle vybízí- dejte like, všude mě sledujte a na můj blog choďte nejradši třikrát denně..:D Jo, podle mě to chce nenásilný přístup :) Hodit na blog odkaz na sledování a kdo chce, tak začne sledovat :) Já si píšu v podstatě sama pro sebe a nikdy mě nenapadlo, že by to mohlo někoho zajímat :)

5 Kiara Kiara | E-mail | Web | 22. února 2016 v 17:18 | Reagovat

Já většinou na konci napíšu, ať mi lidé sdělí názor na povídku, řeknou, co se jim nelíbilo, co se jim líbilo a tak, protože se chci poučit ze svých chyb, a to se mi bez zpětné vazby dělá těžko. Myslím si, že čtenáři potřebují připomenout, že vůbec můžou nějak autora podpořit, často na to zapomínají nebo jsou moc líní :)

6 Kory Kory | Web | 22. února 2016 v 19:52 | Reagovat

[5]: Právě to mě štve, že to podle toho vypadá, žekdyž na konci videa není "dej odběr" tak ten odběr očividně fakt sám od sebe asi nikdo nedá nebo co... :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama